Wygoda malucha to najważniejszy element niestrudzonych zabaw i radosnego dzieciństwa. To, w co ubieramy nasze maluchy na plac zabaw czy do przedszkola, znacząco wpływa na ich odbiór własnej sprawności i wiarę w siebie. Stąd przestylizowane stylizacje zawsze stanowią problem dla ich swobodnych ruchów, dlatego lepiej wybierać wszystko co wygodne i luźne niż modna i krępujące ruchy.

Casual przede wszystkim

Maluszek, by móc zdobywać i odkrywać nie powinien czuć się w swoim ubraniu skrępowany. Strój, jaki ma na sobie musi być luźny, nie krępować ruchów i nie być wykonany z takich materiałów, które szybko się brudzą czy są wyjątkowo wrażliwe na częste pranie. Idealnym rozwiązaniem dla bardzo aktywnego malucha zawsze będzie dres. W lecie składający się z krótkich spodni i koszulki, jesienią z ciepłej bluzy i spodni z podpinką.

Buty, które pozwalają na nieskrępowaną zabawę

buty dziecięce

Każdy rodzic kilkulatka wie, że w butach dziecięcych jednym z ważniejszych elementów jest szybki i łatwy sposób odpinania i wysypywania z wnętrza piasku. Poza tym buty muszą mieć solidną podeszwę i dobre zabezpieczenie dla pięty – wszystko po to, by stale rosnąc stopa dziecka miała odpowiednią przestrzeń dla poruszania się w różnych płaszczyznach. do tego, jeśli idzie o obuwie na lato, zawsze warto stawiać na materiały naturalne i maksymalną przewiewność. Te zasady doskonale spełniają sandały dla najmłodszych z miękką wyściółką i zapięciem na rzep. W takim obuwiu nasza pociecha bez problemu spędzi kilka godzin na zabawie w piasku.

Klasyczny dres na każdy wiek dziecka

Ubrania dziecięce

Dres jest naturalnie najlepszym wyborem na dziecięce przygody na placu zabaw, w lesie, a nawet do sali zabaw. Wygodny, nie krępuje ruchów i zwykle wykonany jest z materiałów, które dobrze znoszą wielokrotne pranie. Stąd właśnie ten typu ubrania dla szczególnie aktywnego malucha sprawdzi się najlepiej. Dres dziecięcy to przede wszystkim uniwersalne rozwiązanie, które w szafie małego człowieka powinno znaleźć się w przynajmniej kilku wydaniach. Bardzo sportowa wersja – doskonała na deszczowe i zimniejsze dni, coś z nutką elegancji – na przyjęcie urodzinowe kolegi z przedszkola i dres w wydaniu premium – niby sportowy, a jednak z nutką elegancji. W wyborze tego elementu garderoby kierujmy się przede wszystkim wygodą i jakością materiałów. Wszystko inne dla naszego małego odkrywcy nie będzie istotne.