Jak łączyć odważne kolory?

Dawniej łączenie odważnych kolorów uważano za modowe faux pas. Jednak czasy się zmieniają, obecnie barwne stylizacje cieszą się ogromną popularnością. Niestety Polacy nadal kochają neutralne barwy i nie chcą wyróżniać się tłumu. Nie każdy też jest na tyle odważny, żeby na co dzień wyglądać jak kolorowy ptak. Na szczęście jest kilka możliwości łączenia mocnych barw.

Kolory pokrewne

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest połączenie kolorów pokrewnych, czyli tych występujących w pobliżu siebie na kole barw. Jest to najlepszy wybór dla osób nielubiących wyróżniać się z tłumu.
Wszystko dlatego, że kolory pokrewne pozwolą stworzyć harmonijną oraz bezpieczną stylizację, w której znajdą się mocniejsze barwy. Taki zestaw będzie stonowany, ale nie musi być nudny. Wystarczy zdecydować się na połączenie wyrazistych kolorów, np. czerwony z różowym lub żółty z pomarańczowym.

Kolory uzupełniające się

Trochę bardziej szaloną stylizację stworzymy łącząc kolory uzupełniające się. To te, które leżą naprzeciwko siebie w kole barw, np. niebieski i pomarańczowy, żółty i fioletowy lub czerwony i zielony. Takie połączenia mogą nam się wydawać zbyt szalone, ale tworzą naprawdę świetny efekt. Jeżeli obawiamy się, że będziemy za bardzo się wyróżniać, możemy zdecydować się na bardziej stonowane odcienie danego koloru. Takie rozwiązanie z pewnością złagodzi naszą stylizację.

Połączenie trójkątne

Kolejnym sposobem jest połączenie trójkątne obejmujące barwy tworzące trójkąt na kole. Zalicza się do nich niebieski, żółty i czerwony lub fioletowy, zielony i pomarańczowy. Takie połączenia niektórych mogą przerażać, ale wystarczy jeden z kolorów wybrać ciemnym lub jasnym, delikatnym odcieniu, a nasza stylizacja nie będzie zbyt szalona.