To kolory przypominające lody, ale nigdy nie są zbyt słodkie”  – Tak Victoria Beckham skomentowała barwy które wprowadziła do swojej wiosenno-letniej kolekcji.

Oczywiście pastele niezawodnie sprawdzają się co roku w okresie cieplejszym, jednak w 2018 na wybiegach zagościły one w zupełnie nowej odsłonie.

Ich tony są chłodniejsze i o wiele świeższe niż w poprzednich sezonach. Pudrowe barwy zawojowały wybiegi prawie wszystkich najwybitniejszych marek modowych. W kolekcji Chanel podziwiać możemy między innymi kreacje w odcieniach błękitu, pomarańczu i różu.  Chloe zachwyca brzoskwiniowymi kompletami, a u Valentino wpatrujemy się w pudrowo różowe sukienki.

Ten trend szybko podchwyciły blogerki modowe zarówno w Polsce jak i na świecie. Maffshion postawiła na pudrowo-różową  marynarkę, a Jessika Mercedes zdecydowała się na dodatki w tym samym kolorze. Obie w swoich stylizacjach wyglądają lekko i wiosennie.

Te kolory idealnie pasują do ciepłych, właśnie rozpoczynających się miesięcy. Zakładać można je zarówno do codziennych jak i bardziej wyszukanych, lub eleganckich stylizacji.