Stylizacja w intensywnych kolorach, przypominających kredki ze szkolnego piórnika? Jak najbardziej! Ostre, nasycone barwy wracają w tym sezonie wiosenno-letnim.

Intensywne zielenie, fiolety i róże w wersji total look podbiły wybiegi. Co więcej, wibrujące barwy nie zdominowały tylko stylizacji casualowych i sportowych – projektanci postawili również na monochromatyczne, eleganckie sukienki i garsonki.

Skąd trend na intensywne kolory?

Kolorem roku 2018 Instytut Pantone ogłosił ultra violet, czyli głęboki fiolet. Według Pantone, ta barwa symbolizuje twórczość, oryginalność i nowoczesność, więc świetnie wpasowuje się w wielkomiejski styl. Ultra violet dobrze ma się solo, także śmiało możemy go nosić w monokolorowych stylizacjach. Moda na fioletowy total look szybko rozciągnęła się również na inne barwy.

Intensywne barwy – jak nosić?

Kilka lat temu połączenia intensywnych kolorów, np. nasyconego żółtego z zielonym podbiły sieciówki, a następnie bazarki, by później dogorywać jako trend będący uosobieniem złego smaku. Wiosna i lato 2019 to jednak triumfalny powrót żywych kolorów w stylizacjach. Tym razem nasycone kolory królują w opcji total look, chociaż dalej niektóre marki lansują kontrastowe połączenia dwóch kolorów. Decydując się na stylizację w jednej barwie, możesz dowolnie łączyć faktury, np. gładkie spodnie z dzierganymi sweterkami. Ten trend świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i w zestawach na wieczorne wyjście. O ile intensywne żółcie czy zielenie dobrze wyglądają na prostych, geometrycznych krojach, wkraczają również pomiędzy drapowane sukienki i eleganckie kreacje wyjściowe. Hitem tego sezonu są koszulki polo w intensywnych barwach, a także kobiece sukienki z falbankami i bufiastymi rękawami.

Wyraziste kolory – z czym łączyć?

Jeśli zdecydujesz się na monokolorową stylizację w opcji od stóp do głów, nie szalej z bogatymi dodatkami. Intensywny kolor zwraca na siebie uwagę – nie rób mu konkurencji np. w postaci ogromnej, świecącej się biżuterii czy krzykliwego makijażu. Najlepiej wybieraj wówczas gładkie i proste, niezbyt rzucające się w oczy torebki czy obuwie. Świetnie sprawdzą się klasyczne dodatki w czerni albo bieli.