Nasze małe księżniczki w trakcie afrykańskich upałów powinny być ubierane tak, by po pierwsze docierało jak najwięcej świeżego powierza do skóry, a po drugie aby swobodnie mogły wykonywać wszystkie ruchy. Jak to połączyć w sytuacji, kiedy mamy oficjalne spotkanie czy imprezę rodzinną?

Upał daje się we znaki

sukienka dziecieca

Upał to dla maluchów taki sam problem jak dla nas dorosłych. Tylko my sami możemy zadecydować w czym będziemy chodzić, a nasze pociechy zdane są na wybór, co do którego w większości nie będą zadowolone. Dlatego wybierajmy maksymalnie przewiewne kreacje. Dla najmłodszych dziewczynek sukienki, w których z powodzeniem można spędzić drzemkę w wózku. Dla dziewczynek nieco starszych, takich dla których drzemka w ciągu dnia nie jest koniecznością sukienka na upał przede wszystkim powinna być na tyle dobrze uszyta, by księżniczka mogła w niej spędzić cały dzień. Nie ma co inwestować w sztuczne, pięknie układające się tkaniny. Znacznie lepiej jest postawić na klasykę i materiały naturalne.

Mała księżniczka elegancka w każdych warunkach

sukienka dziecieca

Czasem jest tak, że mimo upałów, trzeba ubrać małą dziewczynkę w coś, co będzie chociaż w minimalnym stopniu eleganckie, ale również nie będzie krępowało ruchów i nie sprawi, że dziecko poczuje się jak przebrane. W takiej sytuacji najlepiej postawić na naturalne materiały i delikatne kolory, które świetnie sprawdzają się przy wysokich temperaturach. Pamiętajmy o tym, że w trakcie upałów najlepiej sprawdzają się albo luźne bawełniane sploty, albo sukienki krótkie bez podszewki. Nawet jeśli nasza mała księżniczka ma nieco stracić na elegancji, warto zadbać o to, by było jej wygodnie!

Sukienki na ramiączkach

Rękawek  -nawet jeśli niewielki na upał się nie nadaje. Zwłaszcza dla dziewczynki, która kocha ruch i jest w ciągłym biegu. Dla takich księżniczek doskonale sprawdzą się sukienki na ramiączkach. Takich nie krępujących ruchów, elastycznych, ale i ładnie wykończonych.