Jakie akcesoria mogą okazać się niezbędne podczas długiego dnia na plaży? W poniższym poradniku podpowiemy Ci jak zabezpieczyć Twoje dziecko przed słońcem i zapewnić mu najmodniejsze akcesoria plażowe na nadchodzący sezon.

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami, a to oznacza, że czas zabrać się za kompletowanie niezbędnych akcesoriów, dzięki którym plażowanie stanie się nie tylko o wiele przyjemniejsze, ale również bezpieczne. Dobranie odpowiedniej czapki i okularów przeciwsłonecznych może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego spieszymy z pomocą. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najmodniejszych akcesoriów plażowych, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku.

Okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych

okulary przeciwsloneczne

Okulary przeciwsłoneczne to coś znacznie więcej niż modny dodatek. Ich zadaniem jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dlatego też, nawet najmłodsze dzieci, podczas wielogodzinnych zabaw na plaży, powinny nosić na nosie parę szkieł ochronnych. Dla małych dziewczynek polecamy model w kształcie niewielkich kwiatków, które doskonale nadadzą się zarówno na plażę, jak i na co dzień. Dla starszych miłośniczek dobrego stylu, proponujemy różowe oprawki z fioletowymi szkłami, dzięki którym oczy zyskają najlepszą ochronę. Chłopcom z pewnością przypadną do gustu granatowe okulary z niebieskimi szkłami lub zielony model z wygodnymi noskami.

Które okulary wybierzesz dla swojego dziecka?

Kolorowe czapki i kapelusze, które ochronią Twoje dziecko przed słońcem

Podczas słonecznego dnia, każde dziecko powinno nosić na swojej głowie czapkę lub kapelusz. Dzięki temu zyska skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Dla dziewczynki doskonałym rozwiązaniem może okazać się zarówno klasyczna czapka z daszkiem w jasnym kolorze lub słomkowy kapelusz, który świetnie sprawdzi się w plażowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacjach. Chłopcom z pewnością przypadnie do gustu jasna czapka z ciemnym daszkiem. Natomiast na specjalne wyjścia warto wybrać dla nich kapelusz w neutralnych kolorach.

A Ty jak chronisz swoje dziecko przed słońcem?

Akcesoria pływackie dla miłośników morskich kąpieli

Akcesoria pływackie to nie tylko wielka frajda dla Twojego dziecko, ale również jego zabezpieczenie. Dlatego też, warto wybierać sprzęt plażowy, który jest nie tylko modny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Dla tych, którzy są jeszcze w trakcie nauki pływania, polecamy wygodne rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie. Dla miłośników nurkowania, prawdziwą gratką mogą okazać się szczelne okulary do pływania w zestawie z zabawnym czepkiem. Przydatna podczas wakacyjnych harców, może okazać się również wygodna nerka, w której schować można wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.

Które akcesoria są Twoim zdaniem najbardziej przydatne?

Ręczniki i koce idealne na długie plażowanie

Podczas długiego dnia na plaży, niezbędne mogą okazać się również wygodne koce i ręczniki. Oto najciekawsze propozycje.