Chociaż wraz z początkiem wiosny przychodzi znaczące zwiększenie temperatury powietrza, porywisty wiatr i nagłe zmiany temperatur stanowią spore wzywanie dla odporności naszego dziecka, zwłaszcza wtedy, gdy jest ono pochłonięte harcami na pobliskim placu zabaw. W poniższym poradniku przedstawimy Ci szereg wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak wybrać idealną czapkę na wiosnę dla swojego malucha.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru czapki na wiosnę?

Czapka jest niezbędnym elementem dziecięcej garderoby, również w okresie wiosenno-letnim. Jest ona w stanie ochronić naszego malucha przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a w upalne dni zabezpieczyć głowę przed nadmiarem promieni słonecznych. A na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru czapki dla dziecka?

  • Po pierwsze: Wysoka jakość materiału. Pamiętaj, że skóra dziecka jest niezwykle delikatna. Zwróć uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model nie tylko chroni głowę, ale również zapewnia odpowiednią wentylację. Ważne jest również, aby materiał był lekki i przyjemny w dotyku.
  • Po drugie: Wygoda. Wybierając czapeczkę zwróć uwagę na to, czy przylega ona do głowy malucha i jednocześnie jej nie uciska. Sprawdź, czy elementy ozdobne nie uwierają lub nie podrażniają skóry. Nie bez znaczenia jest również możliwość prania produktu w wysokiej temperaturze. W końcu nawet starsze dzieci, na placach zabaw nie stronią od błota.
  • Po trzecie: Bezpieczeństwo. Wybierając czapkę dla najmłodszych dzieci zwróć szczególną uwagę na rodzaj zapięcia oraz skład produktu. Często zdarza się, że niektóre modele atrakcyjnych cenowo czapek, zawierają w sobie całą masę szkodliwych dla zdrowia naszego malucha substancji.

Jaką czapeczkę wybrać dla dziewczynki?

czapka dla dziewczynki

Przylegająca do główki dziecka, bawełniana czapka w neutralnym kolorze to idealna propozycja na wiosenne zabawy na placu zabaw. Niniejszy produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla dziecka, a ponadto zapewniają mu komfort.

Podczas wiosennego spaceru, na głowie małej modnisi świetnie sprawdzi się delikatna, bawełniana czapeczka wykończona stylową kokardką. Model ten pasuje zarówno do kolorowej kurteczki, jak i eleganckiego płaszczyka.

Różowa czapka z daszkiem to doskonała propozycja dla nieco starszych dziewczynek. Model ten świetnie nadaje się zarówno na plażę, jak i na wycieczkę rowerową. Nie tylko nada charakteru sportowym stylizacjom, ale również zabezpieczy głowę dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Dla najmłodszych dziewczynek idealnym rozwiązaniem na pełne słońca dni, może okazać się uroczy kapelusz, wykonany ze 100% bawełny.

Jaką czapeczkę wybrać dla chłopca?

Podczas chłodniejszych dni, głowę naszego urwisa z pewnością doskonale ochroni delikatna, bawełniana. Model ten idealnie pasować będzie zarówno do sportowej, jak i nieco bardziej eleganckiej kurtki.

Starszym chłopcom z pewnością przypadnie do gustu prosta czapka wykonana ze 100% bawełny. Niniejszy model idealnie przylega do głowy, zabezpieczając ją tym samym przed działaniem wiatru oraz niską temperaturą.

Podczas pełnych słońca dni, świetnie sprawdzi się błękitna czapeczka dla chłopca z daszkiem z marynistycznym motywem. Niniejszy model został wykonany ze 100% bawełny, dzięki czemu zapewnia właściwą cyrkulację powietrza.

Dla starszych chłopców świetnym wyborem może okazać się wygodna, a przede wszystkim lekka czapka z daszkiem, która będzie pasowała do większości letnich stylizacji.

Wybierając czapkę dla swojego dziecka, pamiętaj o tym, aby spełniała ona wszystkie z powyższych wymagań. Dzięki temu zapewnisz swojemu maluchowi nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.